Triatlono taurės Jonavos etape - T.Kopūsto pergalė ir dramatiška kova dėl antrosios vietos

Šeštadienį Jonavoje rekordinis dalyvių skaičius išbandė skirtingas Lietuvos triatlono taurės distancijas.

Olimpinėje distancijoje (1,5 km plaukimas, 40 km dviračiu, 10 km bėgimas) užtikrintai nugalėjo Tautvydas Kopūstas – 2 val. 5 min. 23 sek. „Labai gera trasa, patiko. Negalėčiau sakyti, kad visai be didesnių pastangų laimėjau, tiesiog bėgime truputį tausojau save, bet vis tiek bėgant reikėjo įveikti įkalnes, todėl vietose teko pavargti“, – po varžybų teigė jų nugalėtojas panevėžietis T. Kopūstas. Artimiausias Tautvydo startas – po poros savaičių Šveicarijoje vyksiantis pasaulio studentų triatlono čempionatas.

Antrą vietą dramatiškame finiše iškovojo Laurynas Mykolaitis – 2.12:19 val., trečias liko vos 2 sek. nuo Lauryno atsilikęs Tautvydas Barštys (2.12:21 val.).

„Super varžybos ir neapsakoma patirtis. Gana kalvota trasa, tačiau oras parankus greičiui. Su Laurynu kovojome dėl 2 vietos visus paskutinius 6 km, šįkart po finišo mus skyrė lygiai 2 sekundės, tai jau antros varžybos su tokiu ITU World Series stiliaus finišu, dabar 2:0 Lauryno naudai. Pagarba jam už neįkainojamą patirtį ir mokėjimą iškentėti.

Smagu, kad galiu pasidžiaugti asmeniniu pasiekimu – greičiausiu laiku dviračių rungtyje ir nustebino tai, kad sugebėjau parodyti bendrą geriausią tempą sudėjus dviračio ir bėgimo rungtis iš visų sportininkų. Taip pat džiugu, kad vis didėja būrys naujų žmonių, kurie pradeda šį universalų sportą.

Triatloną ir aš, kaip mėgėjas, visiškai „žalias“, derindamas su sveiku gyvenimo būdu, pradėjau prieš metus, nors bijodavau atviro vandens plaukimo, viskas įmanoma, kai nori. Organizatoriams ačiū už pavyzdinę organizaciją, ruošiamės Ironman 70.3 Gdynia!“, – po varžybų savo Facebook profilyje rašė T. Barštys.

Olimpinėje distancijoje startavo ir triatlono bendruomenei gerai žinomas daugkartinis Lietuvos triatlono prizininkas Laurynas Urbšys, kuris ruošiasi pasaulio dvigubo ultra triatlono čempionatui Panevėžyje (rugpjūčio 26-28 d.).

„Į Jonavą važiavau po intensyvių treniruočių, buvo įdomu, kaip reaguos organizmas. Startas visai nieko – po plaukimo buvau trečias, po to dviračių rugtyje praradau 6 pozicijas, po to bėgime dar dvi pozicijas praradau. Irmantas Grubinskas puikiai bėgo ir likus gal 1,5 km mane pralenkė, finišavau 10-tas. Šiaip varžybos puikios, gal tik kiek žmonių jiems trūko trasoje, nes ji buvo neužtverta, dažnai išvažiuodavo automobiliai. Trasa nelengva, su pakilimais tiek dviračių rungtyje, tiek bėgime“, – varžybas komentavo L. Urbšys.

Moterų grupėje nugalėjo pajėgiausia šalies triatlonininkė, panevėžietė Alina Ranceva – 2:39,18 val. Antrą vietą užėmė Giedrė Ambrazevičiūtė (2:44,30 val.), trečią vietą užėmė Miglė Mačionytė (3:14.00 val.).

Sprinto rungtyje nugalėjo svečias iš Lenkijos Jonasz Stelmaszyk – 1 val. 8 min. 5 sek., antrą vietą užėmė Vladimiras Volodko (1.08:25 val.), trečią vietą užėmė „Šviesos karių“ klubo narys Andrius Dapkevičius (1.11:15 val.).

Sprinto rungties bendroje moterų įskaitoje nugalėjo panevėžietė Fausta Rimkutė 1.21:06 val. antrą vietą moterų įskaitoje iškovojo Inga Paplauskė – 1.23:00 val., trečią vietą užėmė Rasa Danilevičiūtė – 1.29:09 val.

Olimpinės distancijos estafetės rungtyje nugalėjo „S-Sportas“ komanda – Erikas Aukštikalnis (plaukimas), Dainius Kiela (dviračių rungtis), Vilius Aleliūnas (bėgimas), šis trejetas visą trasą įveikė per 2 val. 8 min.5 sek.

Pradedančiųjų TRI-FUN triatlono rungtyje nugalėjo Edvinas Greičius, antras liko Raimondas Ambrulaitis, trečias – Andrejus Jegorenka.

Skirtingose triatlono distancijose startavo daugiau nei 100 triatlono entuziastų.