Krepšinis

header2

Krepšinis – komandinė sporto šaka, kurioje žaidžiama kamuoliu. Krepšinis žaidžiamas aikštelėje, kurioje 2 komandų žaidėjai stengiasi surinkti kuo daugiau taškų, mėtydami kamuolį į specialų krepšį priešininkų aikštelės pusėje.

Krepšinio žaidimą sugalvojo kanadietis daktaras Džeimsas Neismitas 1891 metais. Naujosios sporto šakos paskirtis buvo užimti studentus sportu žiemos metu. Pradžioje žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio. Komandose buvo po 9 žaidėjus. Pačių pirmųjų krepšinio rungtynių rezultatas buvo tik 1:0.

Lietuvoje krepšinis pradėtas populiarinti 1921 m. Pirmosios krepšinio rungtynės įvyko Kaune 1922 m.balandžio 23 d. tarp Kauno rinktinės ir LFLS komandos. Tais pačiais metais moterų komanda dalyvavo pirmajame nacionaliniame čempionate. Vyrų komanda nacionaliniame čempionate žaidė 1924 m. 1939 m. buvo pastatyta Kauno sporto halė (pirmoji specialiai krepšiniui pritaikyta sporto salė).

Tinklapio struktūra