Tinklinis

mvsdqzgabk1trm7

Tinklinis yra olimpinė komandinė sporto šaka, kurioje žaidžia dvi komandos, kiekviena sudaryta iš šešių žaidėjų. Komandas skiria tinklas, o žaidėjų tikslas – permušti kamuolį per tinklą į priešininkų teritoriją ir uždirbti taškus pagal tam tikras taisykles.

Dažniausiai žaidžiama rankomis, tačiau taisyklės leidžia kamuolį liesti bet kuria kūno vieta. Kadangi žaidėjai dažnai šokinėja mušdami kamuolį per tinklą, svarbiausias fizinis veiksmas yra vertikalus šuolis. Tinklinis turi daug įvairių atšakų, iš kurių labai populiari yra kita Olimpinė sporto šaka – paplūdimio tinklinis.

Tinklinis kaip sporto šaka atsirado 1895 m. vasario 9 d., kai JAV kūno kultūros mokytojas William’as G.Morgan’as sukūrė naują žaidimą (Mintonette), skirtą žaisti salėse bet kokiam žaidėjų skaičiui. Jis buvo kaip krepšinio atmaina – švelnesnis žaidimas, skirtas vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau vis tiek reikalaujantis šiek tiek fizinių jėgų.

Tinklinio istorija Olimpinėse žaidynėse prasidėjo 1924 m., kai Paryžiuje įvyko amerikietiškų sporto šakų demonstracinės varžybos, kuriose buvo pademonstruotas ir tinklinis. Varžybos buvo sėkmingos, tad 1964 m. tinklinis oficialiai jau buvo olimpinė sporto šaka.

Iki šiol Lietuva į Olimpines žaidynes nėra delegavusi nė vienos tinklinio komandos.

Tinklapio struktūra