Ant Jonavos lengvaatlečių krūtinių sužibo medaliai

Ant Jonavos lengvaatlečių krūtinių sužibo medaliai

Vieninteliai Jonavos kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai lengvaatlečiai šiuo metu išgyvena tikrą „darbymetį“. Kol kolegos iš kitų sporto šakų ilsisi, liepą lengvosios atletikos atstovai varžėsi ir skynė medalius įvairiose varžybose.

Karantino metu nesėdėję namie ir neapleidę treniruočių, Jonavos lengvaatlečiai nuotoliniu būdu, vadovaujami savo trenerių Vidutės Lebeckienės ir Gražinos Goštautaitės, namuose darė bendro fizinio parengimo treniruotes bei pagal trenerių parengtus individualius planus savarankiškai treniravosi užmiestyje ar dviračių takuose suko ratus rinkdami kilometrus.

Įdėtas darbas niekur nedingo ir tapo geru „pamatu“ greitumo treniruotėms. Pusė vasaros varžybų sezono jau praėjo, o ant darbščiausių ir talentingiausių krūtinių sužibo medaliai.

 

Aukšti rezultatai Tarptautinėje „Sūduvos“ taurėje

Liepos 3-4 dienomis Marijampolėje vyko Tarptautinė „Sūduvos“ taurė. Šiose varžybose Ema Sarafinaitė laimėjo 400 metrų bėgimą, nuotolį įveikusi per 59.72 sekundes. 800 metrų bėgime jaunajai jonavietei sekėsi sunkiau, tačiau taip pat laimėta prizinė vieta: nuotolį įveikusi per 2 min. 21 s., E.Sarafinaitė laimėjo trečiąją vietą.

Kita sporto centro auklėtinė Greta Malinauskaitė 800 metrų bėgime nuo E.Sarafinaitės atsiliko mažiau nei 5 sekundes ir liko penktoje vietoje. Aiša Rafanavičiūtė dalyvavo 200 metrų bėgime ir per 28.42 sekundes įveikusi nuotolį liko septintoje vietoje.

Tarptautinėje „Sūduvos“ taurėje taip pat dalyvavo ir geriausia rajono 2018 ir 2019 metų sportininkė Gabija Galvydytė. Jonavietė suaugusiųjų grupėje 200 metrų bėgime laimėjo antrą vietą (25.36 s.), o 400 metrų bėgime tapo čempione (55.31 s.).

 

Iškovota teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionate

Liepos 10-11 dienomis Marijampolėje vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas. Jame itin sėkmingai pasirodė G.Malinauskaitė, ne tik laimėjusi varžybose, bet ir iškovojusi teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionate.

G.Malinauskaitė 1000 metrų kliūtiniame bėgime trasą įveikusi per 3 min. 26 s. finišo liniją kirto pirmoji ir tapo čempione. Jonavietė savo jėgas išbandė ir 800 metrų bėgime: šioje rungtyje G.Malinauskaitė laimėjo trečiąją vietą.

Savo aukštais rezultatais G.Malinauskaitė prasibrovė į Lietuvos rinktinės sudėtį. Tai reiškia, kad su rinktine jonavietė liepos 28 dieną vyks į Latviją ir kausis dėl Baltijos šalių čempionės titulo.

Marijampolė vykusiame Lietuvos čempionate taip pat dalyvavo ir Konstantinas Stankus: 1500 metrų bėgime jis liko 7 iš 16 dalyvių, nuotolį įveikęs per 4 min. 55 s.

 

Vienos tūkstantosios sekundės drama Alytuje ir dar vienas bilietas atstovauti Lietuvai

Lietuvos jaunių čempionato pirmoji diena Alytuje prasidėjo įspūdingomis sporto centro auklėtinių pergalėmis. Liepos 17 dieną vykusiose varžybose G.Malinauskaitė beveik be konkurencijos nugalėjo 2000 metrų kliūtiniame bėgime ir papildė savo medalių kolekciją dar vienu aukso medaliu.

Po kelių valandų G.Malinauskaitės treniruočių draugė E.Sarafinaitė lipo ant nugalėtojų pakylos aukščiausio laiptelio ir dabinosi tokiu pat aukso medaliu. 400 metrų nuotolį jonavietė įveikė gerindama savo asmeninį rekordą net 2 sekundėmis (57,15 s.) ir pelnė teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos čempionate Estijoje.

Antrąją Lietuvos jaunių čempionato varžybų dieną pirmieji į startą stojo sportinio ėjimo rungties atstovai. Kepinant saulei ir temperatūrai pakilus iki 25 laipsnių šilumos, tai tapo dideliu iššūkiu merginoms, kurios turėjo įveikti 5000 metrų nuotolį, ir vaikinams, kurie varžėsi 10 tūkstančių metrų nuotolyje.

Su karščiu ir varžovėmis kovojusi jonavietė Alita Masionytė 5 km nuotolį įveikė per 27 min. 37 s. Tačiau išaiškinti jos ir varžovės vietai reikėjo pasitelkti fotofinišą. Fotofinišo peržiūra sportinio ėjimo rungtyje – retas atvejis, tad galutinio verdikto laukti buvo labai įdomu.

A.Masionytė didžiąją dalį nuotolio stengėsi pavyti varžovę druskininkietę Akvilę Orliukaitę ir tai pavyko padaryti tik paskutiniame rate. Šios dvi sportininkės finišo tiesiojoje sprendė sidabro ir bronzos medalių likimą. Vis dėlto po fotofinišo paaiškėjo, kad A.Masionytė nuo varžovės atsiliko viso labo viena tūkstantąja sekundės dalies ir pagerinusi savo asmeninį rekordą beveik 2 minutėmis, iškovojo bronzos medalį.

Per žingsnelį nuo nugalėtojų pakylos liko A.Rafanavičiūtė, kuri puikiai bėgo 200 metų nuotolį, pagerino asmeninį rekordą ir laimėjo aukštą penktą vietą. 3000 metrų nuotolį šeštas įveikė Gustas Lamokovskij.

Skaudžiausia žinia - atsinaujinusi senos čiurnos trauma E.Sarafinaitei. Dėl šios priežasties antrąją varžybų dieną mūsų lyderei ir realiai pretendentei į medalius teko pasitraukti iš kovos dėl medalių.

Nors Lietuvos jaunių čempionate Jonavos komanda buvo mažesnė, tačiau laimėtas nemažas skaičius aukštų vietų leido komandinėje įskaitoje tarp 23 rajonų komandų ir vėl rikiuotis devintoje vietoje.

 

Kovos lengvosios atletikos čempionatuose dar nebaigtos...

Į Lietuvos jaunučių ir jaunių rinktines patekusios G.Malinauskaitė ir E.Sarafinaitė netrukus startuos Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionatuose Latvijoje ir Estijoje, o lengvaatlečių varžybomis „apkrauta“ vasara nesibaigia: jonaviečių laukia dar keli startai bei treniruočių stovyklos Jonavoje ir Palangoje.

 

kazysfoto sport nuotr.

Nuotraukų galerija