Gydytojas A.Šimkus: „Norint gerai žaisti stalo tenisą, reikia išties nemažai pastangų“

Gydytojas A.Šimkus: „Norint gerai žaisti stalo tenisą, reikia išties nemažai pastangų“

Stalo tenisas – vis daugiau populiarumo sulaukianti sporto šaka. Tai sportinis žaidimas, žaidžiamas ant stalo su kamuoliuku ir rakete. Stalo tenisas sugalvotas Didžiojoje Britanijoje 1880 metais, o dabartinio pavidalo tapo po dvidešimties metų - 1900 m.

Dėl garso, kurį sukelia nuo stalo atšokdamas celiuloidinis kamuoliukas, šis žaidimas buvo pavadintas „ping-pong“. Tačiau toks pavadinimas buvo užpatentuotas Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl europiečiai šią sporto šaką pavadino stalo tenisu.

Kadangi stalo tenisas yra labai aktyvus, judrus ir azartiškas žaidimas, tam reikia išties nemažai pastangų. Jonavos kūno kultūros ir sporto centro sporto medicinos gydytojo Andriaus Šimkaus teigimu, geras bendras fizinis pasirengimas, jėga, greitis, gera reakcija, gera koordinacija, vikrumas, lankstumas, dėmesys, tikslumas, ištvermė ir geras regėjimas yra būtinos savybės, norint gerai žaisti stalo tenisą.

Stalo teniso treniruotes pataria pradėti lankyti nuo 7-9 metų, tačiau, pasak gydytojo, nerekomenduojama šios sporto šakos rinktis laikysenos sutrikimų turintiems vaikams. „Reikia žinoti, kad stalo tenise labiau apkraunami vienos pusės raumenys, tad gali pasireikšti raumenų disbalansas, o dėl nuolat pasikartojančių smūgiavimo veiksmų itin pažeidžiama yra pečių sritis“, - teigia A.Šimkus.

Remdamasis savo profesine patirtimi ir literatūros šaltiniais, gydytojas stalo tenisą įvardija kaip žemaūgiams vaikams puikiai tinkančią sporto šaką, nes stalo teniso stalas yra tik 76 cm aukščio. „Tačiau stalo tenisą gali gerai žaisti ir aukštesni, nes jie turi pranašumą geriau pataikydami į aukštesne trajektorija skriejantį kamuoliuką“, - priduria A.Šimkus.

Vidutinis stalo tenisininkų vyrų ūgis yra 1,79 m., o tai tik 1 cm mažiau už vidutinį ūgį. Aukščiausio iš žymesnių stalo tenisininkų ūgis siekia 1,94 m., o žemiausio – 1,62 m. Gydytojas pastebi, kad elitiniai stalo teniso žaidėjai yra palyginus atletiško kūno sudėjimo.

Sporto medicinos gydytojo teigimu, stalo teniso nepatariama žaisti sergantiesiems širdies, kraujagyslių ir nervų ligomis, turintiems padidėjusį kraujo spaudimą, nes dėl didelės fizinės ir emocinės įtampos išauga širdies ritmo sutrikimų, infarkto ar insulto rizika.

 

R. Guigos nuotr.