Jonaviečių rezultatai Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose

Vasario 29 dieną Panevėžyje vyko Lietuvos vaikų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo dvi dešimtys Jonavos kūno kultūros ir sporto centro jaunųjų lengvaatlečių.

Lietuvos čempionu 2000 m sportinio ėjimo rungtyje tapo Paulius Bagdonavičius. Vaikinukas, atkakliai treniruodamasis, siekė savo tikslo – čempiono titulo – trejus metus. P.Bagdonavičius – daugelio respublikinių ir tarptautinių sportinio ėjimo varžybų prizininkas bei pernai metų Lietuvos vaikų žiemos ir vasaros čempionatų trečios vietos laimėtojas. Taip pat džiugu, kad šiose varžybose P.Bagdonavičius pasiekė ir asmeninį rekordą – 2 km. nužingsniavo per 10 min. 51 s.

Lietuvos vaikų lengvosios atletikos čempionate prizinės vietos yra šešios, tad į apdovanojimų ceremoniją buvo pakviesti dar du Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvaatlečiai – sprinteris Adrijus Dapkus, Lietuvos vaikų čempionate iškovojęs aukštą ketvirtą vietą, ir Gytis Voroninas, 2000 m. sportinio ėjimo rungtyje užėmęs penktąją vietą.

A.Dapkus 200 metrų nubėgo per 29,39 sekundes, tačiau šiek tiek apmaudu, nes su savo asmeniniu rekordu jonavietis galėjo finišuoti mažiausiai antras. Tikimės, kad vasaros varžybų sezone bus daugiau aukštų vietų, sustiprės ir į kovą dėl prizinių vietų įsitrauks ir mergaitės.

Prieš kelias savaites Klaipėdoje vykusiame Lietuvos suaugusių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionate olimpietis Marius Žiūkas per šią žiemą jau aštuntą kartą tapo Lietuvos čempionu. Šiuo metu Jonavą ir Vilnių (kur dirba ir gyvena) atstovaujantis M.Žiūkas 5000 metrų sportiniu ėjimu įveikė per 19 min. 19 s. Dabar M.Žiūkas savo olimpinės rungties 20 km. sportinio ėjimo reitinge yra 47-as ir žingsniuoja savo ketvirtų olimpinių žaidynių Tokijuje link.

Lietuvos jaunimo čempionate varžytis nepabūgusi jonavietė, jaunių amžiaus grupės sportininkė Alita Masionytė pagerino savo asmeninį rekordą ir užėmė aukštą ketvirtą vietą (3000 m. – 16.34).

Dauguma Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvaatlečių jau dalyvavo savo amžiaus grupių čempionatuose ir ruošiasi vasaros sezono varžyboms – krosams, čempionatams. Tačiau dar liko keli įdomūs startai maniežuose: kovo viduryje jaunučiai dalyvaus Lietuvos jaunučių trikovės komandiniame čempionate, o jonavietė Ema Sarafinaitė pakviesta į Lietuvos rinktinę ir kovo 7 dieną Klaipėdoje bėgs 300 metrų Baltijos šalių jaunių komandiniame čempionate.