Nuotolinis sportinių žinių konkursas - finišo tiesiojoje

Nuotolinis sportinių žinių konkursas - finišo tiesiojoje

Pirmasis sporto centro organizuojamas ir Respublikos teritorijoje įvesto karantino įkvėptas nuotolinis sportinių žinių konkursas jau finišo tiesiojoje. Vakar, balandžio 28 dieną, įvyko pirmasis finalo serijos žaidimas, o jau rytoj, balandžio 30 dieną, paaiškės prizininkai ir nugalėtojas.

Po vakar įvykusio pirmojo žaidimo į priekį išsiveržė ketvirtfinalio lyderis Martynas Šimulis. Pusfinalyje šiek tiek buksavęs M.Šimulis atsigriebė su kaupu - pirmajame finalo žaidime surinko 18458 taškus ir teisingai atsakė į 19 klausimų iš 31.

Vos prasčiau už lyderį pasirodė antroje vietoje likęs Aloyzas Čekavičius, kuris surinko 16911 tašką ir teisingai atsakė į 18 klausimų iš 31.

Kur kas blogiau pasirodę likę trys finalo dalyviai: Benas Nakutis surinko 12624 taškus ir teisingai atsakė į 13 klausimų iš 31, o pusfinalio lyderės Gabija Kasperavičiūtė ir Viktorija Čiulkevičiūtė atitinkamai pelnė viso labo po 7951 ir 7159 taškus, atsakiusios tik į 9 ir 8 klausimus teisingai.

Tiesa, verta paminėti, kad pirmojo žaidimo vertė bendrame finalo kontekste užima viso labo apie 20-30 proc. bendro rezultato, tad ši dalyvių rikiuotė po vakarykščio žaidimo gali pakeisti kardinaliai, pasibaigus žaidimui rytoj.

Pirmajame etape dalyvių laukė 31 klausimas, iš kurių - 16 buvo susiję su tema „Jonavos sportas“. Likę 15 klausimų, kaip visada, buvo iš įvairių temų. Šis žaidimas buvo ypatingas tik tuo, kad dalyviams nebebuvo pateiktas nei vienas „tiesa-melas“ klausimas – visi klausimai buvo su keturiais atsakymų variantais, 1000 taškų verte ir dauguma skirtas mažesnis nei įprasta 20 sekundžių laiko tarpas atsakymui pateikti ir vos keli klausimai, kuriems skirta 30 sekundžių.

Antras finalo žaidimas bus visiškai kitoks nei iki šiol visi vykę žaidimai: dalyvių lauks ne tik klausimai su keturiais atsakymo variantais, bet ir atviri klausimai, „dėlionės“, planuojami ir muzikiniai-vaizdo klausimai.

Pirmajame nuotoliniame sportinių žinių konkurse, kuris prasidėjo balandžio 14 dieną, jėgas išmėginti buvo pasiryžę 16 dalyvių, iš kurių tik penki geriausius rezultatus pademonstravę žaidėjai pateko į finalą. Jau dabar per du ketvirtfinalio, du pusfinalio ir vieną finalo žaidimus geriausiems dalyviams reikėjo įveikti 141 įvairiausio tipo ir sudėtingumo klausimą. Dar 45 klausimai laukia rytoj.

Keturi iš penkių jau įvykusių žaidimų turėjo temas, su kuriomis susiję klausimai užimdavo tam tikras dalis konkrečiame žaidime. Konkurso dalyviams teko susidurti su temomis apie tarpukario Lietuvos sportą, Lietuvos olimpiečius, viso pasaulio olimpinius čempionus ir Jonavos sportą.

Iš viso per abu žaidimus finalininkams bus pateikti 75 klausimai, o nugalėtojas bus apdovanojamas taure, atminimo medaliu ir dovanėlėmis, prizininkai - atminimo medaliais ir dovanėlėmis.

 

worldarchery.sport nuotrauka