Boksas

Boksas - kovinė sporto šaka, kurioje du vienodo svorio kategorijos asmenys kovoja kumščiais. Tai viena seniausių kovinio sporto šakų, pagal senumą nusileidžianti tik imtynėms. Boksas buvo viena iš Senovės Graikijos Olimpinių Žaidynių sporto šakų. Graikų boksininkai naudodavo pirštines ir apsivyniodavo rankas žemiau alkūnių, tačiau kovodavo nuogi. Apribojimai kovoje buvo minimalūs – smūgiuoti leista ne tik kumščiais, bet ir galva, kojomis, alkūnėmis, naudoti kai kurie imtynių veiksmai. Negaliojo laiko apribojimas, todėl kovos tęsdavosi tol, kol vienas iš varžovų nebepajėgdavo kovoti, tad neretai varžybos baigdavosi mirtimi. Boksas atgimė XIX a., kai Anglijoje pradėtos organizuoti bokso kovos su daugiau apribojimų nei antikiniame bokse, tačiau, palyginus su dabartiniu boksu, jos vis tiek buvo pakankamai žiaurios. Tik praėjusio amžiaus pradžioje boksas tapo panašus į šiandieninį – įvestas laiko apribojimas, uždrausti kai kurie smūgiai.

Jonavoje jaunieji boksininkai ugdomi nuo sporto mokyklos įkūrimo pradžios 1966 metais.

 

Bokso treneriai

 • Ramūnas Kulbis - bokso III kvalifikacinės kategorijos treneris.
  Treniruojami 2011 metų gimimo ir vyresni vaikinai
  (tel. 8-612-92917)

 • Aleksandras Mugenis - bokso treneris.
  Treniruojami 2010 metų gimimo ir vyresni vaikinai
  (tel. 8-678-38825)


 • Kęstutis Antanavičius - bokso I kvalifikacinės kategorijos treneris
  Treniruojami 2011 metų gimimo ir vyresni vaikinai
  (tel. 8-671-80396)

 

Žymiausi Jonavos boksininkai

 • RIMVYDAS BILIUS (1965 m.g.) – pirmasis pokario Lietuvos boksininkas – profesionalas. Buvusios TSRS jaunių, jaunimo čempionas, Pasaulio „Geros valios“ žaidynių vicečempionas, Europos profesionalų vicečempionas, Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionas.
 • AIVARAS URBONAVIČIUS – Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionas.
 • MEINARDAS SMIKAS – Lietuvos jaunučių, jaunių pirmenybių nugalėtojas. 2006 m. Europos jaunių čempionato prizininkas, iškovojo 3 vietą.
 • KĘSTUTIS ANTANAVIČIUS (1988 m. g.) – Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo čempionas, Lietuvos suaugusiųjų vicečempionas. Europos ir Pasaulio jaunių čempionato 5 vietos laimėtojas. 2006 m. Pasaulio lietuvių žaidynių nugalėtojas. Pabaltijos šalių čempionas.
 • EDGARAS ŽEMAITIS - 2004 m. Europos jaunių čempionato 5 vietos laimėtojas.
 • MANTAS BARAUSKAS - 2008 m. Europos jaunių čempionato prizininkas.
 • VAIDAS ZUBRIKOVAS - 2008 m. Pabaltijos šalių vicečempionas, 2008 m. Lietuvos suaugusiųjų čempionas.
 • ALANAS PLAVKO - Europos jaunimo bokso čempionato 17 vietos laimėtojas, Lietuvos jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionas.
 • DAINORAS PAUKŠTIS - Pasaulio jaunių čempionato dalyvis, Lietuvos jaunių prizininkas.
 • TOMAS LĖMANAS - Europos jaunių bokso čempionato 5 vietos laimėtojas. 

 

 

Treniruotės Jonavos kūno kultūros ir sporto centre vykdomos laikantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendime „Dėl neformaliojo vaikų švietimo organizavimo būtinų sąlygų“ numatytų reikalavimų (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/4b6a5a217df611eb9fc9c3970976dfa1):

Neformalus švietimas (nuo birželio 17 d.): 

Užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų, išskyrus atvejį, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, atitinkantys vieną iš Galimybių paso kriterijų.

 

P.s. sportuojant vaikams kaukių dėvėti nereikia remiantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nutarime „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/a2b5da801f4a11eb9604df942ee8e443/asr) nurodytomis sąlygomis:

2.1.5. Įpareigoti asmenis:

2.1.5.2. vyresnius nei 6 metų, viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Šis reikalavimas netaikomas:

2.1.5.2.1. asmenims, kai jie sportuoja;

2.1.5.2.2. aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams;

 

Priedai