Lengvoji atletika

Lengvoji atletika – integralinė sporto šaka, apimanti ėjimo, bėgimo, metimų, šuolių rungtis. Pavadinimas kilęs nuo graikiško žodžio athlon – „varžybos, kova“, o žodis „lengvoji“ naudojamas atskirti nuo sunkiosios atletikos (sunkumų kilnojimas, imtynės). Ši sporto šaka nuo pirmųjų 1896 m. vasaros olimpinių žaidynių įtraukta į olimpinę programą. Primityvia forma lengvosios atletikos varžybos buvo rengiamos Senovės Egipte prieš daugiau kaip 4000 metų ir tik apie 1500 m. pr. m. e. jos buvo susistemintos Kretoje. Žodis „atletas“ kilo iš graikiško žodžio „athlos“, reiškiančio rungtyniavimą, o „stadionas“ – iš senovės graikų atstumo mato, kuris lygus maždaug 180 metrų. Atletika buvo vienintelė sporto šaka pirmojoje Graikijoje vykusioje Olimpiadoje 776 pr. m. e. Pirmosios rungtynės tarp profesionalių atletų ir lažybos dėl jų rezultatų atsirado XIX a. pradžioje.

Jonavoje jaunieji lengvaatlečiai ugdomi nuo sporto mokyklos įkūrimo pradžios 1966 metais.

 

Lengvosios atletikos trenerės

 • Vidutė Lebeckienė - lengvosios atletikos III kvalifikacinės kategorijos trenerė.
  Treniruojami 2010 metų gimimo ir vyresni vaikinai ir merginos bėgikai ir metikai
  (tel. 8 682 58 397)

 • Gražina Goštautaitė - lengvosios atletikos V kvalifikacinės kategorijos trenerė.
  Treniruojami 2014 metų gimimo ir vyresni vaikinai ir merginos bėgikai ir ėjikai
  (tel. 8 615 91 460)

 

Žymiausi Jonavos lengvaatlečiai

 • A. GAULYTĖ (1952 m.g.) – Lietuvos jaunimo 17-18 m. rekordininkė 200 m barjeriniame bėgime.
 • Iki 1996 m. Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo čempionatų čempionai ir prizininkai – R. Zabarauskas, L. Manionytė, A. Grecovaitė, V. Grecovas, G. Goštautaitė, R. Takarevičiūtė, D. Zinkus, S. Bružaitė, I. Krinickaitė, V. Vilkelytė.
 • RAIMUNDAS JUODEŠKA – Lietuvos čempionas 3000, 5000 m bėgimo rungtyje.
 • MONIKA IR MILDA VILČINSKAITĖS – Lietuvos jaunių žaidynių, jaunučių, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionatų čempionės ir prizininkės bėgimo rungtyse.
 • GABIJA GALVYDYTĖ – daugkartinė Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo čempionatų čempionė ir prizininkė. Pasaulio jaunimo U18 lengvosios atletikos čempionato 400 m b/b 4 vietos laimėtoja. Pasaulio U20 čempionato 16 vietos laimėtoja.
 • GRETA MALINAUSKAITĖ (2005 m.g.) - Lietuvos jaunučių čempionato 1 vietos laimėtoja. Rekordininkė Lietuvos jaunučių 1000 m kliūtinio bėgimo. Lietuvos jaunių čempionatų čempionė ir  prizininkė. 
 • EMA SARAFINAITĖ – Lietuvos jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionatų čempionė ir prizininkė; Baltijos šalių jaunučių, jaunių ir jaunimo komandinių čempionatų čempionė ir prizininkė. 

 

 

Priedai