Lengvoji atletika

Lengvoji atletika – integralinė sporto šaka, apimanti ėjimo, bėgimo, metimų, šuolių rungtis. Pavadinimas kilęs nuo graikiško žodžio athlon – „varžybos, kova“, o žodis „lengvoji“ naudojamas atskirti nuo sunkiosios atletikos (sunkumų kilnojimas, imtynės). Ši sporto šaka nuo pirmųjų 1896 m. vasaros olimpinių žaidynių įtraukta į olimpinę programą. Primityvia forma lengvosios atletikos varžybos buvo rengiamos Senovės Egipte prieš daugiau kaip 4000 metų ir tik apie 1500 m. pr. m. e. jos buvo susistemintos Kretoje. Žodis „atletas“ kilo iš graikiško žodžio „athlos“, reiškiančio rungtyniavimą, o „stadionas“ – iš senovės graikų atstumo mato, kuris lygus maždaug 180 metrų. Atletika buvo vienintelė sporto šaka pirmojoje Graikijoje vykusioje Olimpiadoje 776 pr. m. e. Pirmosios rungtynės tarp profesionalių atletų ir lažybos dėl jų rezultatų atsirado XIX a. pradžioje.

Jonavoje jaunieji lengvaatlečiai ugdomi nuo sporto mokyklos įkūrimo pradžios 1966 metais.

 

Lengvosios atletikos trenerės

 • Vidutė Lebeckienė - lengvosios atletikos II kvalifikacinės kategorijos trenerė.
  Treniruojami 2009 metų gimimo ir vyresni vaikinai ir merginos bėgikai ir metikai
  (tel. 8-682-58397)

 • Gražina Goštautaitė - lengvosios atletikos IV kvalifikacinės kategorijos trenerė.
  Treniruojami 2012 metų gimimo ir vyresni vaikinai ir merginos bėgikai ir ėjikai
  (tel. 8-615-91460)

 

Žymiausi Jonavos lengvaatlečiai

 • A. GAULYTĖ (1952 m.g.) – Lietuvos jaunimo 17-18 m. rekordininkė 200 m barjeriniame bėgime.
 • Iki 1996 m. Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo čempionatų čempionai ir prizininkai – R. Zabarauskas, L. Manionytė, A. Grecovaitė, V. Grecovas, G. Goštautaitė, R. Takarevičiūtė, D. Zinkus, S. Bružaitė, I. Krinickaitė, V. Vilkelytė.
 • RAIMUNDAS JUODEŠKA – Lietuvos čempionas 3000, 5000 m bėgimo rungtyje.
 • MONIKA IR MILDA VILČINSKAITĖS – Lietuvos jaunių žaidynių, jaunučių, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionatų čempionės ir prizininkės bėgimo rungtyse.
 • GABIJA GALVYDYTĖ – daugkartinė Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo čempionatų čempionė ir prizininkė. Pasaulio jaunimo U18 lengvosios atletikos čempionato 400 m b/b 4 vietos laimėtoja. Pasaulio U20 čempionato 16 vietos laimėtoja.
 • GRETA MALINAUSKAITĖ (2005 m.g.) - Lietuvos jaunučių čempionato 1 vietos laimėtoja. Rekordininkė Lietuvos jaunučių 1000 m kliūtinio bėgimo. Lietuvos jaunių čempionatų čempionė ir  prizininkė. 
 • EMA SARAFINAITĖ – Lietuvos jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionatų čempionė ir prizininkė; Baltijos šalių jaunučių, jaunių ir jaunimo komandinių čempionatų čempionė ir prizininkė. 

 

 

 

Treniruotės Jonavos kūno kultūros ir sporto centre vykdomos laikantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendime „Dėl neformaliojo vaikų švietimo organizavimo būtinų sąlygų“ numatytų reikalavimų (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/4b6a5a217df611eb9fc9c3970976dfa1):

Neformalus švietimas (nuo birželio 17 d.): 

Užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų, išskyrus atvejį, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, atitinkantys vieną iš Galimybių paso kriterijų.

 

P.s. sportuojant vaikams kaukių dėvėti nereikia remiantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nutarime „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/a2b5da801f4a11eb9604df942ee8e443/asr) nurodytomis sąlygomis:

2.1.5. Įpareigoti asmenis:

2.1.5.2. vyresnius nei 6 metų, viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Šis reikalavimas netaikomas:

2.1.5.2.1. asmenims, kai jie sportuoja;

2.1.5.2.2. aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams;

 

Priedai